لیست ۵۰۰۰ نفری حامیان قالیباف / مهرنیوز

دیشب خورد و خسته و کوفته از ستاد اومدم خونه، مقداری سریال دیدم و بعدش مشغول بررسی کردن پیام‌های تلگرامم شدم که به پیام جالبی در کانال وحید آنلاین رسیدم:
اولش خندم گرفت و تا پایین اون پیام رو خوندم، دیدم خیلیا نوشتن که اسمشون توی لیست رفته و عصبی بودن و حتی قصد شکایت داشتن.
من خنده کنان در حالی که زیر لب می‌گفتم عجب احمق‌هایی هستن که اسم بچه‌ها رو برداشتن زدن تو لیست و این حرفا از تلگرام اومدم بیرون.


قطعا خیالم راحت بود که اسم من امکان نداره توی اون لیست باشه، یه احتمال نزدیک به صفره.

باز اومدم مشغول ادامه سریال شدم، ساعت دور بر ۶:۳۰ صبح بود که رفتم توییتر، یکم چرخیدمو گشت و گذار گفتم بذار ببینم ماجرایی که توی کانال وحید آنلاین بود دقیقا چی بوده و اینا، بچه‌ها لینک خبرگزاری مهر رو گذاشته بودن که لیست اسامی اونجا منتشر شده:

همه می دانیم قالیباف با دستاوردهایش وارد انتخابات می شود نه شعار

گفتم بذار بازش کنم اسامی رو ببینم و سر خنده‌ی روزگار اسم خودم رو هم جستجو کنم، دکمه جستجو رو توی صفحه زدم و چشمام رو بستمو اسمم رو نوشتم…
برف ۳ فازم پرید، دیدم عه منم توی لیستم:| اینجا دیگه اصلا داستان خنده‌دار نبود، منم توی لیست بودم:|
قشنگ در حد سکته رفتم، از پای سیستم بلند شدم رفتم یه دور زدم باز اومدم پای سیستم.

شروع کردم توییت کردن و به چنتا از دوستان پیام دادن…
اولش به شوخی و خنده گذروندم داستانو اما بعدش جدی شد…

 

از اینجا به بعد من دیگه مشغول بررسی کردن لیست‌ها و این که دقیقا از چه سایتی اطلاعات ما برداشته شده پرداختم.
طبق گفته دوستان سایت روز برنامه‌نویس بوده که اسامی ما رو داده به ستاد قالیباف…
این ادعا رو بررسی کردم که ببینم چقدر واقعیت داره، من افراد زیادی از اون لیست رو میشناسم و همین دلیلی شد که بتونم به فرضیه‌های جالبی برسم که گفتم اینجا بگذارمشون تا صحتشون تایید شه و کسایی که مثل خودم می‌خوان شکایت کنن راحت‌تر بتونن دست پیدا کنن به این اطلاعات.

فرضیه اول:
قطعا بخشی از اسم‌ها از سایت روزبرنامه نویس بوده ولی نه همشون، با احتمال زیادی میگم لیستی یا لیست‌های دیگری هم باید درکار باشن؛
دلیل فرضیم اینه که تعداد زیادی از اسم‌های توی سایت روز برنامه‌نویس رو بررسی کردم، هم اتفاقی هم مشخص شده، دیدم که تعداد زیادی از اسمای توی لیست سایت روز برنامه‌نویس، توی لیست مهر نیستن. همین دلیل تقویت فرضیم هستش.

فرضیه دوم:
ادمین سایت روز برنامه‌نویس بطور مستقیم لیست رو در اختیار ستاد قالیباف گذاشته؛
دلیل این فرضیه اینه که من تعداد زیادی از بچه‌های استان فارس که فعال اینترنتی هستن رو میشناسم، بطور جالبی همه‌ی ما توی لیست استان فارسیم، قطعا این بهانه که ستاد قالیباف همینطوری این اسم‌ها رو برداشته باشه و گذاشته باشه به اسم استان فارس مسخره در میاد. چجوری فهمیدن همه ما از استان فارسیم؟
بطور مشخص چنتا از بجه‌های استان فارس رو امتحان کردم، پویا برزگر و علیرضا امیرصمیمی و خودم. ما ها رو چجوری حدس زده استان فارس؟
میدونیم که سایت‌ها میدونن ما از کجا و کدوم شهر و ISP متصل میشیم بهشون، قطعا موقع ثبت‌نام وقتی من نوشتم سوشا مصلح من رو با توجه به موقعیت مکانیم در لیست ذخیره کرده یعنی سوشا مصلح از استان فارس.
من بوشهریم و مطمئنم از توی بوشهر توی این سایت ثبت‌نام کردم اما چرا زده فارس؟ چون ISP من همیشه موقعیت مکانی من رو میزنه فارس به دلایلی که نمی‌دونم چیه.

فرضیه‌ها بروز میشن…!!!

 

با دوستی به اسم دانیال بهزادی صحبت کردم و گفت اصلا توی سایت روزبرنامه نویس ثبت‌نام نکرده اما با این حال توی لیست مهر بود از استان گیلان. ایشون می‌گفت اصلا توی سایت روزبرنامه‌نویس ثبت‌نام نکرده که همین باعث قوت گرفتن فرضیه اول میشه.
با دوست دیگری به اسم علی صحبت کردم که گفت اسمش توی لیست مهر هست و توی سایت روز برنامه‌نویس ثبت‌نام کرده اما برای اونم زده گیلان در حالی که استان اصفهان سکونت داره. میشه گفت شاید یا تشابه اسم بوده یا همون که ISP موقعیت مکانیش براش میزنه استان گیلان….

 

باز اگه به چیزی دست پیدا کنم قطعا توی ادامه‌ی این مطلب اضافه می‌کنم. به شدت دنبال سایت دومی هستم که اطلاعات ما رو داده به ستاد قالیباف.
من که قصد شکایت دارم و پاشم جدی هستم اگر شما هم جدی هستید سر این موضوع میتونید با این آی‌دی در توییتر در تماس باشید: @khosikhosikhosi

 

تا بروزشدن مطلب فعلا پیروز و موفق باشید(با ذکر این نکته که من غلط کرده باشم حامی قالیباف باشم)… 🙂

سوشا
۲۰ سالمه و عاشق رایانه و گنو هستم... تمام سعیم اینه که مطالب آموزشی گنو رو تا اونجایی که در توانم هست بنویسم و در اختیار دیگران قرار بدم. آرزوم اینه که روزی یک سایت جامع برای آموزش گنو فراهم کنم :)